Merita Halilit, çmimi “Queen of Albanian Music” (VIDEO)

24 Janar, 2018 - 1:00 pm

Këngëtares shqiptare i është dhënë titulli “Queen of Albanian Music”, shkruan KultPlus.

Këtë çmim i’a ka ndatë AAWO, Albanian American Women’s Organization në New York, dhe sipas organizatorëve, ceremonia e ndarjes së këtij çmimi do të mbahet më 3 mars të këtij viti.

Merita Halili është e njohur për zërin e saj të vecantë sikurse edhe për kontributin e saj në Amerikë. Ajo tash e sa kohë është promovuese e muzikës shqipe, pasi që bashkë me bashkëshortin e saj janë duke mbajtur një shkollë të muzikës, ku shumë amerikanë dhe jo vetëm, janë duke u njohur për së afërmi me muzikën e pastër shqipe./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme