займ на карту онлайн потребительский кредит

Merr komente pozitive videoklipi i ‘Ktheju tokës’ nga Jonida Maliqi

Mars 12, 2019 - 8:36 pm

Është lansuar dje në kanalin zyrtar të Eurovizionit, dhe për vetëm një ditë videoklipi “Ktheju tokës” nga Jonida Maliqi po merr kritikat e para pozitive.

Kënga e cila sivjet e përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, duket se po vlerësohet mirë.

Gati 170 mijë klikime kënga i ka në kanalin zyrtar të Eurovizionit në Youtube dhe rreth 2 mijë komente, shumica prej të cilave i japin komente të mirë këngës dhe paraqitjes së Jonidës në këtë videoklip.

Shumë pajtohen se Jonida mund të futet në top 10shen e finales së Eurovizionit, ndërsa ka të tjera komente që presin se Jonida duhet të japë maksimumin në skenën e Eurovizionit.

Jonida do të përfaqësojë Shqipërinë, në gjysmëfinalen e dytë me 16 maj, ndërsa është e vetmja këngë që nuk këndohet në gjuhën angleze në këtë gjysmëfinale. Dy këngë tjera janë në kroatisht e frëngjisht, por megjithatë kanë edhe anglisht, me Jonidën në shqipe të pastër, shkruan KultPlus.

Nëse kualifikohet, Jonida këndon edhe me 18 maj, në finalen e edicionit të 64 të Eurovizionit. / KultPlus.com

Të ngjajshme