“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2” (VIDEO)

15 Korrik, 2020 - 6:00 pm

Grupi i njohur i muzikës, “Metallica”, e ka konfirmuar lajmin se do të lansojnë muzikë të re gjatë ditës së sotme, si pjesë e albumit dhe filmit koncertal të ardhshëm, “S&M2”, dhe i cili përmban performanca live të bendit.

Vokalisti James Hetfield dhe bateristi Lars Ulrich, i kanë njoftuar fansat përmes Instagramit, që të mërkurën më 14 korrik do ta lansojnë materialin e ri muzikor.

“Tung, jemi grupi ‘Metallica’. Ju ftojmë të na bashkoheni të mërkurën, për ta dëgjuar muzikën tonë të re nga albumi dhe filmi koncertal ‘S&M2’. Ju mirëpresim,” ka deklaruar dyshja përmes mesazhit të tyre.

“S&M2”, që është vazhdim i albumit live të bendit të vitit 1999, është incizuar brenda dy netëve në shtator të vitit të kaluar së bashku me Simfoninë e San Franciscos, si dhe kishte për qëllim ta shënojë përvjetorin e 20-të të albumit shumë të suksesshëm të grupit, “S&M”.

Me këtë rast është realizuar dhe një film koncertal i cili u transmetua vetëm një herë nëpër kinematë botërore, në tetor të vitit 2019, transmeton Koha.

Një trailer i filmit koncertal u lansua para pak orësh në platformën YouTube, së bashku me dy performanca në versionin live të hiteve, “All Within My Hands” dhe “Nothing Else Matters”. Ndërsa filmi dhe albumi në tërësi, planifikohen të publikohen gjatë muajit gusht.

Të ngjajshme