Ministri Lluka: Dua Lipa më e fortë se shteti i Kosovës

6 Gusht, 2018 - 12:01 am

The Guardian gjatë ditës së sotme i ka kushtuar një shkrim të veçantë festivalit “Sunny Hill” që do të mbahet në fund të javës së ardhshme në Prishtinë, shkruan KultPlus.

Duke theksuar se ky festival organizohet nga babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa, prestigjiozja britanike në këtë shkrim nuk ka anashkaluar as situatën politike në të cilën ndodhet Kosova dhe rëndësinë që ka ky festival për shqiptarët.

Në mesin e disa komenteve, ka të tillë që kanë reaguar se më mirë do të ishte sikur ky festival të gjente mbështetje nga shteti, ku lidhur me këtë ka reaguar edhe Ministri i Ekonomisë, Valdrin Lluka duke thënë se rasti i Dua Lipës dëshmon se ajo është më e fuqishme se shteti, veçmas kur flitet për promovimin e Kosovës.

Më poshtë po ju sjellim edhe fotografinë mes këtij debati të shkurtër virtual.

Të fundit

Të ngjajshme