‘Miqtë për Diellzën’, mbrëmja frymëzuese që vjen në mbështetje të mezosopranos Diellza Sylejmani

23 Nëntor, 2023 - 9:37 pm

Përmes koncertit “Miqtë për Diellzën”, do të mbahet një mbrëmje frymëzuese në përkrahje të mezosopranos Diellza Sylejmani për betejën e saj kundër kancerit, shkruan KultPlus.

Në koncert do të interpretojnë sopranoja Besa Llugiqi, pianisti Misbah Kaçamaku dhe Kori i Grave i Filharmonisë së Kosovës nën drejtimin e dirigjentit Hajrullah Syla.

Të gjitha të ardhurat shkojnë si përkrahje modeste për kolegen e tyre mezosoparanon Sylejmani.

Koncerti mbahet më 30 nëntor  në ora 19:00, te Atelija e Pallatit të Rinisë dhe Sportit.

Biletat janë në dispozicion në: https://bit.ly/3sFjYrp

Të ngjajshme