MIRUD, emri tjetër që synon Eurovizionin e vitit tjetër

13 Dhjetor, 2018 - 6:57 pm

Po vazhdon prezantimi i këngëve të këtij edicioni të Festivalit të Knëgës në Radio Televizionin Shqiptar.

Edicioni edhe sivjet sjellë emra të ndryshëm në një garë simpatike dhe të rëndësishme muzikore.

Një prej pjesëmarrësve është Mirud. Mirud, i lindur në Medvec të Prizrenit, këtë edicion vjen me një baladë të këndshme me titullin “Nënë”.

Tekstin e këngës së tij e ka shkruar Elhaida Dani, edhe kjo një këngëtare e njohur dhe përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovizion.

Mirud ka një zë operistik dhe një ëmbëlsi e cila vërehet edhe në këtë këngë, e cila aspiron pse jo edhe fitoren. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme