займ на карту онлайн потребительский кредит

‘Mos rrnoni ma si hije, mos rrini ma pa drit, mos fleni mos i leni, hi syve me ju qit’ (VIDEO)

14 Shkurt, 2021 - 9:56 pm

Grupi “Troja” ka hyrë në historinë e muzikës rok në shqip përmes revoltës së tyre ndaj aktualiteteve kohore, shkruan KultPlus.

Një këngë e cila mbetet e veçantë dhe që përherë pasqyron rrugëtimin e popullit tonë është “Mbretëresha Kohë”.

KultPlus ua sjell videoklipin dhe tekstin e këngës:

Mbretnesha kohè dje boll mir na tregoj,
tha neser per neve shum ftoft ka me kan ,
nese t’bardhen prej te zezes na sot nuk dina me nda,
tha neser as shiu nuk munet me na lag..

Mbretnesha kohè dje boll mire na tregoj,
tha neser per neve ndryshe ka me kan ,
nese nyjen para syve na sot nuk dojna me zgidh
tha neser kjo nyje n’fyt ka me na u lidh..

Mos rrnoni ma si hije,
mos rrini ma pa drit,
mos fleni mos i leni,
hi syve me ju qit.
Mos leni ma me ndodh,
qysh ka ndodh deri tash,
mos fleni mos i leni,
se koha nuk kthehet mbrapsht..

Mos rrnoni ma si hije,
mos rrini ma pa drit,
mos fleni mos i leni,
hi syve me ju qit.
Mos leni ma me ndodh,
qysh ka ndodh deri tash,
mos fleni mos i leni,
se koha nuk kthehet mbrapsht.. / KultPlus.com

Të ngjajshme