‘Muzikë dhe Poezi nën yje’, Marsela Çibukaj e Laert Vasili promovojnë Përmetin

29 Maj, 2023 - 5:05 pm

Në sheshin qendror të Përmetit u zhvillua eventi muzikor në kuadër të projektit PIUTD me muzikë dhe poezi, në interpretimin e artistëve Marsela Çibukaj dhe Laert Vasili.

Aktiviteti i titulluar “Music & Poetry under the Stars” (Muzikë dhe Poezi nën yje) solli një mbrëmje ndryshe dhe argëtuese në fundjavë, ku spektatorët nuk ishin vetëm përmetarë por edhe vizitorë vendas dhe të huaj.

Ky aktivitet u organizua me mbështetjen e Fondit Shqiptar të Zhvillimit në partneritet me bashkinë Përmet, ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit, ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, me qëllim promovimin e Përmetit nëpërmjet aktiviteteve kulturore.

Në këtë mbrëmje poetike e muzikore ishte e pranishme edhe kryebashkiakja e Përmetit, Alma Hoxha./atsh/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme