Ndalohen veturat për në Gërmi për shkak të “Sunny Hill Festival”

10 Gusht, 2018 - 9:37 am

“Sunny Hill Festival” do të nisë sonte në Prishtinë, me Dua Lipën që udhëheq ditën e parë të këtij festivali.

Ky festival do të mbahet në Parkun e Gërmisë, dhe KP raporton se veturat do të jenë të ndaluara, dhe ata që duan të shkojnë në festival duhet ta përdorin transportin publik.

Për tre ditë në Prishtinë do të interpretojnë yje të mëdha të muzikës botërore si Dua Lipa, Martin Garrix, Action Bronson, Gashi etj. E nuk do të mungojnë as yjet e muzikës shqiptare të zhanreve të ndryshme. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme