Në njërën prej arenave më të famshme në botë, Dua Lipa dominon skenën me shkëlqimin e saj

2 Mars, 2022 - 2:26 pm

Ishte koncerti i saj i madh në njërën prej arenave më të famshme në botë, kështu që nuk është çudi që Dua Lipa duhej të shkëlqente, transmeton KultPlus.

Këngëtarja shqiptare, 26 vjeçe, shfaqi figurën e saj mahnitëse në veshjen e qëndisur nga dantella e verdhë Balenciaga, e cila kishte gjithashtu çizme të brendshme teksa performonte në Madison Square Garden në New York City të martën mbrëma.

Turneu – në kuadër të albumit të saj të dytë Future Nostalgia – është shtyrë disa herë për shkak të pandemisë COVID-19, por më në fund filloi në Floridas muajin e kaluar.

Fituesja e çmimit Grammy – e cila kohët e fundit fitoi çmimin për aktin më të mirë Pop/R&B në BRIT Awards muajin e kaluar – ishte veshur me grim minimal dhe performoi magjishëm në këtë mbrëmje. /KultPlus.com

Të ngjajshme