Në Poloni, koncert klasik për nder të Atifete Jahjagës

2 Mars, 2018 - 10:05 pm

“Një përmbyllje fantastike e vizitës në Poloni me një koncert të muzikës klasike të organizuar për nder timin nga Universitieti i Evropës në Varshavë me dy artiste polake shumë të talentuara, Maria Ludwika Gabryś- pianiste dhe Jolanta Ewa Sosnowska – violiniste”

Kësisoj ka shkruar në rrjetin e saj social Facebook, Atifete Jahjaga – ish presidente e vendit, pas një vizite të sajën në Poloni.

Koncerti është realizuar me rastin e vizitës së Jahjagës në këtë shtet. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme