Në sallën e operës në Barcelonë, muzikantët performojnë para mijëra bimëve

24 Qershor, 2020 - 2:30 pm

Shtëpisë së Operës “Gran Teatre del Liceu” në Barcelonës i ka munguar publiku për disa muaj, kjo për shkak të situatës së krijuar nga pandemia Covid-19, shkruan KultPlus.

Muzikantët kanë dhënë një shfaqje krejt të pazakontë ditën e hënë. “Publiku” i tyre kësaj radhe ishin mijëra bimë që ishin vendosur në sallën e operës. Pamja ishte madhështore dhe mesazhi poashtu.

Sipas mediave të huaja, opera përmes kësaj shfaqje, shënoi heqjen e masave në Spanjë, të implementuara muaj më parë, si pasojë e sëmundjes COVID-19.

Kjo performancë e jashtëzakonshme, ishte punë e artistit konceptual, Eugenio Ampudia.

2,292 bimët që ishin vendosur në teatër, kishin rastin të “dëgjonin” veprën “Crisantemi” të Puccinit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme