‘Nëntori ma mori mua dashurinë e parë’ (VIDEO)

3 Maj, 2023 - 9:00 pm

Arilena Ara është një këngëtare e re, por mjaft e talentuar. ‘Nëntori’ është kënga me të cilën ajo mori popullaritet në publikun shqiptar, shkruan KultPlus.

Me këngën ‘Nëntori’, Ara u paraqit në festivalin e këngës ‘Kënga Magjike’. Kjo këngë është baladë, për një dashuri të humbur, e cila është komplimentuar shumë edhe nga kritikët e muzikës.

KultPlus ju sjellë tekstin dhe këngën ‘Nëntori’ të interpretuar nga Arilena Ara:

Lotët më janë tharë
Buza mu bë varr
Dielli nuk më ngroh
Dielli nuk më ngroh
Dhimbje sa një mal
Zemra nuk ma fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh

[Refreni]
Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori, ma mori, u shua dhe ky zjarr, nëntori

[Kupleti 2]
Ishin plot me zjarr
Muajt n’kalendar
Kur ishim ne bashkë, sa ishim ne bashkë
E lumtur duke qarë
Pas teje si e marrë
Gjithëve ua thashë
Për ne të dy ua thashë

[Refreni]
Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori, ma mori, u shua dhe ky zjarr
Nuk e dua më ktë muaj, nuk e dua më ktë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori

[Urë]
Vitin më t’bukur shkatërroi
Vulën e hidhur shkaktoi
Ky muaj i gjori, t’gjitha mi mori
Në djall le të shkoi
Nëntori
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar!
Nëntori, nëntori, nëntori

[Refreni]
Nuk e dua këtë muaj, nuk e dua këtë muaj
Nëntori, ma mori, nëntori
Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj, nuk e dua më ktë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori/ KultPlus.com

Të ngjajshme