‘Nëse emrin tënd çdo natë e thërras e për ty flas, s’do të thotë se ty të du’ (VIDEO)

4 Shkurt, 2021 - 10:29 pm

Këngët e grupit të themeluar në vitin 1991, “Marigona” ende vazhdojnë të dëgjohen, duke ndjellur një nostalgji në kohanikët e këtyre melodive, shkruan KultPlus.

“Marigona” si një grup që i ka kënduar kryeneçësisë së dashuriçkave, ndarjes, mallit dhe ndjenjave të thella për tjetrin, ka hyrë në historinë e muzikës shqiptare.

Një këngë tejet e famshme e grupit është “Sonte”.

Si një elegji kënduar dhimbjes nga ndarje, kjo këngë mbetet një kujtim i hidhur për shumëkë.

KultPlus ua sjell videoklipin dhe tekstin e këngës “Sonte” nga Marigona:

Sonte gjithçka ndahet n’gjysmë përveç dhimbjes
Sonte asgjë s’është e lehtë përveç ikjes
Sonte kujt dorën ia mban , kujt ne vesh i flet
Puthja jote nesër kend e pret e kend me vonë e vret

Ref:
Nëse emrin tend çdo nate e therras e per ty flas
S’do t’thot se ty te du
Nëse netët pa ty vijn e shkojnë, do t’mundem une pa ty
Kur ti mundesh pa mu.

Sot kujtimet fund nuk kanë as s’du ti harroj
Ndoshta nesër kot do t’qan, ndoshta veq ëndërroj
Se fshehtësi ishe per mu, këtë une tash e di
Do t’provoj pa ty me jetu, do t’lutem ne vetmi .

Ref:
Nëse emrin tend çdo nate e therras e per ty flas
S’do t’thot se ty te du
Nëse netët pa ty vijn e shkojnë, do t’mundem une pa ty
Kur ti mundesh pa mu. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme