займ на карту онлайн потребительский кредит

Nesër mbahet koncerti që i paraprinë KamerFest-it

9 Tetor, 2017 - 11:19 am

Kosova KamerFest, sivjet nis edicionin e 18-të të tij, shkruan KultPlus. Ky festival i cili përgjatë këtyre edicioneve ka sjellë emra të ndryshëm të muzikës klasike, këtë vit nis me një koncert që i paraprinë hapjes së festivalit.

Pre-KamerFest koncert mbahet nesër të martën e 10 tetorit, në Amfiteatrin e Bibliotekës së re të UP-ës me fillim nga ora 20:00.

Ky koncert sjellë sopranon Silvia di Falco dhe pianisten Diana Nocchiero. Në program do të ketë arie botërore siç janë “Donde lieta” nga opera “La Boheme” e Giacome Puccinit. Arie të tjera nga ky kompozitor do të jenë edhe ato nga operat e mirënjohura si “Madame Butterfly” e “Gianni Schicchi”./ KultPlus.com

Të ngjajshme