Nexhmije Pagarusha: Kurrë s’kam menduar që do të vijë ky moment kaq i rëndësishëm për mua

7 Maj, 2018 - 2:59 pm

Donald Trump ka dekoruar këngëtaren e njohur shqiptare, Nexhmije Pagarusha, e cila jeton e punon në Prishtinë.

E ngulitur në mendjen e spektatorëve për këngën e famshme “Zambaku i Prizrenit”, Nexhmije Pagarusha mbledh sot në Tiranë në ditën e 85-vjetorit të saj, figura të rëndësishme dhe intelektualë.

Nga atje, Nexhmije Pagarusha ka falënderuar të gjithë për urimet dhe dashurinë që po i dhurojnë në këtë ditë, ndërsa ka shtuar se kurrë nuk e ka menduar një moment të tillë.
“Kurre s’kam menduar qe do të vije ky moment kaq i rëndësishëm për mua, kaq i dashur. Keto janë momente qe njeriu nuk mundet me i tregu, vetëm shpirti e din sa çka kam përjetuar unë këto dite. Jam shume e lumtur”, ka shkruar ajo në faqen zyrtare të Facebook, shkruan KultPlus.

Kurse presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur sot në një takim të veçantë, këngëtaren e mirënjohur Nexhmije Pagarusha.Ai i ka uruar ditëlindjen, legjendës së muzikës së Kosovës, duke shprehur admirim për zërin e saj.

/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme