”Nina Nana, o drita e syve”, ninulla e filmit ”Zana”

21 Shtator, 2019 - 11:00 am

Ninullat e popullit tonë, gjithmonë kanë përcjellur urime, dëshira e lutje të nënës, kushtuar fëmijës së saj në djep.

Zana’s Lullaby, apo thënë shqip Ninulla e Zanës, është kolona zanore e filmit më të ri të Antoneta Kastratit, ”Zana”.

”Zana”, shpalos historinë tragjike të një nëne dhe fëmijës së saj, duke bërë kështu që edhe kolona zanore e këtij filmi të jetë një ninullë, me urime e lutje që dalin nga një zë melankolik, shkruan KultPlus.

Një dramë tronditëse dhe emocionuese që përcjellë një grua të re kosovare që përpiqet të bëhet nënë përderisa ballafaqohet me tmerret nga kaluara e saj e errët e kohës së luftës.

Kënga është e interpretuar nga këngëtarja Fatime Kosumi, e njohur si Andrra.

Andrra, tashmë njihet për zërin dhe stilin e saj të veçantë në muzikë, duke trajtuar pothuajse çdoherë temën e gruas në shoqërinë tonë.

Bashkangjitur gjeni linkun e ”Zana’s Lullaby”

Të fundit

Të ngjajshme