Nis festa në sheshin ‘Skënderbej’, Spring Festival bën bashkë shqiptarë nga të gjitha trojet

6 Maj, 2022 - 2:18 pm
Tingujt e muzikës do t’ju drejtojnë drejt sheshit “Skënderbej” nga data 5 maj deri më 15 maj. Shumë artistë do të ngjitën në skenën e Spring Festival për të elektrizuar atmosferën dhe shumë artistë të rinj do t’ju rrëmbejnë zemrat duke e bërë festivalin një eksperiencë të paharrueshme për të gjithë. Mjafton të themi se ditën e parë e dogji skenën Dren Abazi, artisti nga Kosova, ndërsa ditën e dytë pritet një trupë teatrale nga Shkupi. Nuk është e vështirë të besosh se shqiptarët bëhen bashkë, sidomos për një festë si Spring Festival.

Art Bazaar është konceptuar si një mundësi për artistët e rinj që të promovojnë dhe shesin artin e tyre. Piktura, skulptura punime dore e shumëllojshmëri sendesh të bukura të punuara me aq pasion e dashuri nga artistët tanë. Një stendë e dedikuar do të jetë aty për ta, lehtësisht e aksesueshme nga të gjithë.
Përveç argëtimit të pamatë, vizitorët e festivalit do të kenë mundësi të zbukurojnë ambientet e tyre me veprat e artistëve tanë shqiptarë.

Street Food
Nuk mund të konceptohet një festival i përmasave gjigande pa ushqimin e preferuar “Steet Food”. Ushqim cilësorë, i shpejt, i shijshëm dhe varietete nga më të ndryshmet që ju të mos humbisni asnjë emocion nga Spring Festival.

Garage Sale
Herë pas here bëhen pastrime nga sendet e objektet për të cilat nuk ka më nevojë, dhe ndodh që ato janë në gjendje të mirë dhe funksionale, kështu lindi koncepti i Garage Sale. Për të rijetësuar objektet, lodrat, veshjet, punimet e dorës, duke marr pjesë në një aktivitet i cili ju krijon mundësinë ti shisni dhe blini këto objekte në një treg modest dhe lehtësisht të aksesueshëm.
Nuk ke nevojë për liçencë e as për eksperiencë pasi mund të bëhesh një super tregtar brenda ditës!
Të gjithë fëmijët që duan të shesin lodra, punime dore janë të ftuar të marrin pjesë në këtë aktivitet dhe të rezervojnë vendin e tyre të shitjes.

Movie Garden
Nën yjet e Tiranës do mund të shijoni filmat ikonik të kinematografisë botërore. Çdo mbrëmje një titull filmi që do të donit shumë ta shihnit në mes të qytetit.
Ata filma që nuk i kemi parë në kinema. Ndaj ndjesinë e kinemasë pranverore do e gjeni në Spring Festival. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme