Një interpretim fantastik nga anëtari i grupit “The Gipsy Kings” (VIDEO)

28 Qershor, 2020 - 8:30 pm

“The Gipsy Kings” është një nga grupet më të njohura në botë, i muzikës flamenco, salsa e pop që  kryesisht kanë performuar në gjuhën spanjolle, shkruan KultPlus.

Ky grup arriti të bëhet i famshëm në mbarë botën me këngët e tyre flamenco, rumba dhe me ndikime nga muzika pop.

Më poshtë po e sjellim një interpretim të këngëtarit Nicloas Reyes, anëtar i grupit. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme