Një tjetër sukses për këngën e Ermal Metës dhe Fabrizio Moros

28 Shkurt, 2018 - 6:40 pm

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro e kanë nisur mbarë këtë vit.

Dyshja, pos që do të përfaqësojnë Italinë në Eurovizion, tanimë kanë shitur 25 mijë kopje të këngës së tyre.

Kësisoj kënga ka marrë menjëherë “Diskun e Artë” dhe është Gold në Itali, ndërsa është përfshirë në albumet e ndara të të dy artistëve.

Vetë shqiptari Ermal Meta ka treguar se këngë në fjalë është transmetuar në rreth 20 shtete të botës, përfshirë Turqinë, Kroacinë, Maqedoninë, Poloninë, Anglinë e Kolumbinë.

Kënga do të ngjitet në skenën e madhe të Eurovizionit me datë 12 maj, në Lisbonë.

“Non Abbiamo Armi” është albumi më i ri nga Ermal Meta i cili momentalisht në Itali, në iTunes radhitet në vendin e gjashtë, derisa në vendin e parë është albumi i tërë këngëve pjesëmarrëse këtë vit në Sanremo. / KultPlus.com

Të ngjajshme