‘Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…’

24 Prill, 2021 - 6:29 pm

Roku është një zhanër muzikor që i fal ditëve tona gjallëri dhe plotë jetë. Kjo shtohet edhe më shumë kur tingujt përshtaten me tekste që përçojnë plotë ndjenja. Të njëjtën e bëjnë dueti i Upstream dhe Kelly të cilën sjellin këngën ‘’Nuk e di’’, duke e lënë të paharruar në kujtesën e rok dashësve.

KultPlus ua sjell tekstin dhe videon e performimit të këngës në Top Fest më 2008:

Dita ndalet,
Akrepa hapat e saj,
Puthja falet,
Jam i huaj, nuk kam faj,
Nuk di të pres ,
Po nuk prite dhe ti,
Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…

Dita ndalet,
Akrepa hapat e saj,
Puthja falet,
Jam i huaj nuk kam faj,
Nuk di të pres,
Po nuk prite dhe ti,
Nuk di të vdes po nuk vdiqa nga ty…

Ref:
2x Pa ty me ty do vazhdoj rrugën që kam nisur,
do të shfletoj pas faqes që kam grisur…

Kelly:
Nuk di të fal edhe pse rënd gaboj,
nuk di të ndal ndonëse nuk di ku të shkoj…

ref.
2x Pa ty me ty do vazhdoj rrugën që kam nisur,
do të shfletoj pas faqes që kam grisur…/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme