‘O si të dashuroj kur ti mua më harrove, kur ti tjetër përqafove’

2 Shkurt, 2020 - 4:00 pm

Nazmi Belica është një këngëtar nga Struga, veprimtaria e të cilit zë vend në vitet e 90-ta, shkruan KultPlus.

Belica identifikohet kryesisht me muzikë të lehtë argëtuese, me tekstet që dashurisë i flasin me një pasion të pashoq.

Disa prej këngëve të tij më të njohura janë ”Një mbrëmje vere”, ”Natë e gjorë”, ”Liqenit”, Anës lumenjëve” etj.

Sot, KultPlus ju sjell njërën nga këngët më të famshme të Nazmi Belicës, ”Si të dashuroj”, këngë kjo që i këndon një dashurije të humbur.

Bashkangjitur gjeni videon dhe tekstin e këngës.

Unë mendova për ty, se në këtë botë
je e vetmja ti, që të ëndërroj
ditët më të mira, t’i dhurova ty
nuk besova, që tjetri i sheh ato sy
nuk besova, që tjetri i sheh ato sy

ref.
O si të dashuroj
kur ti mua më harrove
kur ti tjetër përqafove
për ty mendoj, për ty mendoj
për ty mendoj, si të dashuroj

O si të dashuroj
kur ti mua më harrove
kur ti tjetër përqafove
për ty mendoj, për ty mendoj
për ty mendoj, si të dashuroj

Zemra ende vajton
shpirti ende ëndërron
flokët e tua të bardha
sytë e tua të bukura
flokët e tua të bardha
sytë e tua të bukura

ref.
O si të dashuroj
kur ti mua më harrove
kur ti tjetër përqafove
për ty mendoj, për ty mendoj
për ty mendoj, si të dashuroj

O si të dashuroj
kur ti mua më harrove
kur ti tjetër përqafove
për ty mendoj, për ty mendoj
për ty mendoj, si të dashuroj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme