Orkestra “Rexho Mulliqi” së shpejti në Orkestër Simfonike A2

10 Janar, 2018 - 4:05 pm

Orkestra “Rexho Mulliqi” së shpejti do të shndërrohet në Orkester Simfonike A2.

Këtë e ka bërë të ditur për KultPlus, menaxheri i Orkestrës Luan Durmishi.

“Së shpejti Kosova do t’i ketë dy Orkestra Simfonike, atë të Filharmoinsë së Kosovës dhe Orkestrën Simfonike “Rexho Mulliqi”. Poashtu jemi duke punuar në repertorin e ri, i cili do të vijë me një koncert të madh për një ngjarje të rëndësishme”, ka thënë Durmishi.

Për këtë koncert të Orkestra “Rexho Mulliqi”, Durmishi ka thënë se janë duke punuar një grup të madh njerëzish profesionist të fushave të ndryshme./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme