Ozzy Osbourne do të vazhdojë me turne, pavarësisht koncerteve lamtumirës

25 Dhjetor, 2018 - 10:30 am

Ozzy Osbourne nuk ka plane të pensionohet nga turnetë. Rokeri britanik, i cili së fundi i mbushi 70 vjet, i siguroi fansat e tij se nuk është duke ua dhënë lamtumirën ende koncerteve, pavarësisht se titulli i turneut të tij aktual është No More Tours II.

“Njerëzit e kanë keqkuptuar”, tha ai për Pasadena Star-News. “Turneu duhej të titullohej Ozzy Osbourne ‘Slowing Down Tour’. Unë nuk do të nisem në turne më 1 janar dhe të kthehem më 31 dhjetor. Do të vazhdoj me turne, por jo aq intensivisht siç kam bërë në 50 vitet e fundit”. 

Ozzy, i cili është duke u përgatitur për ta festuar sezonin festiv me familjen e tij, përfshirë edhe gruan Sharon Osbourne, është duke e marrë pushimin e shumë-nevojshëm nga performimi, pasi që u tall se do të “gjendej i vdekur në ndonjë dhomë hoteli” nëse vazhdon me orarin e tij ndëshkues. 

“Unë kam nipër e mbesa tani dhe jam 70 vjeç dhe nuk dua të më gjejnë të vdekur në ndonjë dhomë hoteli. Do ta bëj turneun në një ritëm më të lehtë dhe do t’i bëj disa koncerte në Vegas… por nuk do të ndalem kurrë”, shpjegoi ish-frontmeni i Black Sabbath. Muzikanti veteran gjithashtu do të vazhdojë të performojë për aq kohë sa fansat e duan këtë.

“I gjithë stili i jetesës që e kam jetuar, gjithçka bazohet në faktin se ka njerëz që duan të më dëgjojnë dhe për sa kohë që duan të më dëgjojnë, unë do të jem atje”, shtoi Ozzy. Ozzy planifikohet të performojë në Inglewood të Kalifornisë në prag të Vitit të Ri. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme