Pas përfundimit të Sunny Hill, organizatorët: Po bëhemi vulë e skenës kulturore të Kosovës

9 Gusht, 2022 - 1:47 pm

Sunny Hill Festival për katër ditë me radhë u bë kryefjala e kryeqytetit. Mijëra qytetarë nga e gjithë bota u bënë pjesë e festivalit për të dëgjuar artistët e tyre të preferuar.

Për të falënderuar të gjithë ata që u bënë pjesë e këtij festivali, organizatorët kanë dalë sot me një falënderim të përgjithshëm në faqen zyrtare duke thënë se ky festival po bëhet marka e skenës kulturore të Kosovës.

“Përjetimi i katër lindjeve të diellit së bashku ka qenë i jashtëzakonshëm! Në rrugëtimin tonë drejt bërjes së këtij festivali vulë të skenës kulturore të Kosovës, ne s’mund të jemi më shumë mirënjohës për dashurinë dhe emocionin tuaj që u ndie në ajër. Sunny Hill Festival është shtëpia jonë e përbashkët. Vend lirie dhe bashkimi. FALEMINDERIT që realizuat ëndrrën tonë të përbashkët!”.

Për katër ditë me radhë në skenën që u ngrit në parkun e Gërmisë performuan shumë artistë ndërkombëtarë dhe vendorë, përfshirë Dua Lipën, J Balvin, Diplo, Skepta, Ledri Vula, Elvana Gjata, Dhurata Dora e shumë të tjerë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme