займ на карту онлайн потребительский кредит

Pas Sllovenisë, Sihana Badivuku me dy koncerte në Francë

23 Prill, 2019 - 10:00 pm

Violinistja e njohur nga Kosova, Sihana Badivuku pasi është prezantuar në Slloveni së bashku me pianisten Maja Kastratoviç,  tashmë do të prezantohet edhe në Francë, shkruan KultPlus.

Badivuku dhe Kastratoviç këtë vit shënojnë edhe 25 vite të bashkëpunimit.

Badivuku së bashku me violistin Blerim Grubi dhe violonçelisti francez  Eric Courreges do të prezantohen me dy koncerte në Francë.

Këto koncerte do të mbahet më datë 25 dhe 26 prill.

Më shumë detaje rreth koncertit mund t’i kuptoni në linkun e mëposhtëm.

https://mairie-taradeau.fr/tag/chapelels/

Të ngjajshme