Paul McCartney planifikon një ‘duet virtual’ me John Lennon në Glastonbury

18 Qershor, 2022 - 11:30 am

Paul McCartney thuhet se do të bëjë duet virtualisht me John Lennon në Glastonbury.

Këngëtari i ‘Yesterday’, i cili sot mbushi 80 vjet, thuhet se po planifikon të ‘bashkohet’ me ish-shokun e tij të Beatles në skenë në festivalin e javës së ardhshme, transmeton KultPlus.

Një burim i tha Daily Mail se ai do të performojë një “duet virtual” me Lennon, të vrarë në vitin 1980 në Nju Jork.

Insajderi, i cili thuhet se është i afërt me McCartney, shtoi: “Ai është duke u përpjekur rreth setlist-it, por duket se do të bëjë një duet virtual me John Lennon.

“Ka disa pamje të Lennon duke kënduar “I’ve Got a Feeling”, nga “Let It Be”, të cilat Paul e vendos në ekranin e madh, dhe më pas ai kthehet dhe i këndon atij.

“Vokali i John është i izoluar në pamje dhe është mahnitës.”

Burimi shtoi se McCartney ka qenë në duet me Lennon në koncertet e fundit në Amerikë dhe gjithashtu mund të shtojë një flamur ukrainas në Glastonbury të tij, të vendosur në nder të kombit të shkatërruar nga lufta.

Ata shtuan për planet: “Ai e ka bërë këtë në datat e fundit në Amerikë dhe ka gjasa që ai ta sjellë atë në Glastonbury.

“Paul mund të jetë i shtyrë të shtojë “Jepi Paqes një shans” në listën e tij të seteve dhe se ai do të vrapojë në skenë për bisin e tij duke mbajtur flamurin ukrainas.”

McCartney do të performojë në skenën e Piramidës si pjesë e ditës së fundit të Glastonbury, gjë që do ta bëjë atë titullarin më të vjetër në festival.

Kjo vjen pasi Bon Jovi, 60 vjeç, i këndoi ditëlindjen shokut të tij të ngushtë McCartney në koncertin e tij në New Jersey në MetLife Stadium të enjten. (16.06.22)

Këngëtari e befasoi McCartney-n duke u paraqitur në koncert dhe duke i dhuruar atij tullumbace – teksa ishte gati të performonte klasiken e tij të Beatles ‘Birthday’.

Pasi turma iu bashkua Bon Jovit në interpretim, këngëtari u përpoq t’i lëshonte balonat në qiell, por ato u kapën në çati ndërsa ai doli nga skena.

Bruce Springsteen, 72 vjeç, gjithashtu iu bashkua koncertit për të luajtur me McCartney dhe tha në fund të duetit të tyre: “Ja edhe 80 vite të tjera ditë lavdie”./ KultPlus.com

Të ngjajshme