Përmes tingujve shqip, Filharmonia e Kosovës vazhdon programin e klasikëve në Portugali

23 Mars, 2023 - 2:36 pm

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se Filharmonia e Kosovës është duke e vazhduar programin mbresëlënës të klasikëve në Portugali, përcjell KultPlus.

Sipas MKRS-së, publiku portugez përjetoi bukurinë dhe madhështinë e muzikës klasike në ndërtesën më të vjetër fetare në Portugali, Katedralja e qytetit verior Braga.

“Me repertorin e saj të gjerë, Filharmonia e Kosovës, për herë të dytë gjatë javës kulturore, përmes tingujve shqip arriti të krijoj një përvojë vërtet të paharrueshme për të pranishmit”, thuhet në njoftim. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme