Pianistja e re e verbër emocionon në Koncertin e Kurorëzimit

7 Maj, 2023 - 11:40 pm

Mes performancave të shumta, në Koncertin e Kurorëzimit, një interpretim emocionues, dha një pianiste e re, e verbër.

Lucy Illingworth luajti një interpretim emocionues të Bach Prelude në C Major, të cilin Mbreti dhe Mbretëresha u panë të dy duke duartrokitur, përcjell klankosova.tv.

Së fundmi në muajin mars Lucy, fitoi në shfaqjen e Channel 4, The Piano.

Ajo ka punuar me The Amber Trust – një bamirësi e afërt me mbretëreshën Camilla.

Si pjesë e skemës, bamirësia ka financuar mësimet e pianos që ajo merr me mësuesin e saj, Danielin./KultPlus.com

Të ngjajshme