Pianistja Lule Elezi u prezantua me koncert recital në Berlin

30 Janar, 2018 - 7:00 pm

Ambasadors Club e.V. në Berlin ka organizuar një mbrëmje koncertale me pianisten kosovare Lule Elezi në Berlin, shkruan KultPlus.

Kjo mbrëmje është hapur nga presidentja e Ambasadors Club, Mania Feilcke- Dierck ku të pranishëm ishin edhe shumë ambasadorë të shteteve të huaja në Gjermani, duke përfshirë edhe ambasadorin e Kosovës në Gjermani, Skender Xhakaliu dhe atë të Shqipërisë, Artur Kuko.

Pianistja Lule Elezi ka thënë për KultPlus se në këtë mbrëmje ka qenë e ftuar nga Mania Feilcke- Dierck ku është prezantuar me një koncert, e cila ka performuar vepra të njohura botërore. Ndërkohë, kjo mbrëmje është shënuar edhe si mbrëmje lamtumirëse për ambasadorin e Kosovës në Gjermani, Skënder Xhakaliu, i cili tashmë ka përfunduar misionin e tij si ambasador në shtetin gjerman./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme