Presidenti Rugova në mesin e artistëve të njohur shqiptarë (FOTO)

27 Maj, 2018 - 4:00 pm

Ibrahim Rugova, presidenti historik i Kosovës, krahas vizionit të tij politik, vlerësohej edhe si një intelektual e studiues shembull. Veç kësaj ai kishte një raport të afërt edhe me emrat e njohur të artit që vepronin në atë kohë, me të cilët jo dhe rrallë herë takohej.

KultPlus sot ju sjellë një fotografi të postuar nga Micky Haxhiislami ku Presidenti Rugova shihet së bashku me Sabri Fejzullahun, Dukagjin Lipën, Adelina Ismailin, këngëtarë dhe miq të tjerë.

Fotografia besohet se është realizuar gjatë vitit 1997./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme