Prishtina e nderon me grafit gjigant Dua Lipën (FOTO)

15 Gusht, 2019 - 2:08 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa në Prishtinë është nderuar me një grafit gjigant

Dua është pikturuar përballë Prokurorisë së Shtetit, në sheshin “Edit Durham”. Kujtojmë se këngëtarja para fillimit të “Sunny Hill” ka dhuruar plot 150 mijë euro për një akademi muzikore për talentet e reja.

“Ky do të jetë përfundimisht një projekt i madh dhe diçka për të cilën ne jemi shumë të entuziazmuar. Mendoj se do të jetë e jashtëzakonshme. Ne do t’i japim diçka komunitetit tonë”, ishte shprehur Dua Lipa në një deklaratë për mediat.

Ky mural është realizuar në kuadër të festivalit Gorilla Art Festival, të cilët përgjatë viteve kanë realizuar murale të ndryshme. Ky festival organizohet nga Qendra për Zhvillimin e Artit /Lajmi.net / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme