Publikohen këngët pjesëmarrëse të edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës në RTSH

16 Nëntor, 2020 - 7:18 pm

Pavarësisht situatës të krijuar nga pandemia Covid-19, tashmë është bërë e ditur që do të mbahet Festivali i Këngës në RTSH.

Ndonëse emrat u mësuan pak javë më parë, ditën e sotme (e hënë) u lansuan edhe këngët pjesëmarrëse të kësaj gare muzikore, shkruan KultPlus.

Në kanalin zyrtar të Radiotelevizionit Shqiptar janë publikuar të 26-të këngët pjesëmarrëse të këtij edicioni. Këto këngë gjenden në versionin ‘audio’ dhe artistët vijnë me performanca të mrekullueshme.

Më poshtë gjeni të gjitha këngët pjesëmarrëse:

Të fundit

Të ngjajshme