Reagimi i Dua Lipës pasi merr lajmin për çmimin Grammy

11 Shkurt, 2019 - 12:48 am

Grammy Awards veçse ka nisur të bëjë publike listën e fituesve.

Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që sapo ka fituar çmim në Grammy Aëards. Ajo është shpërblyer në kategorinë  ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet nga Diplo dhe Mark Ronson), shkruan KultPlus.

Në videon e mëposhtme mund të shihni reagimin e saj pasi që merr lajmin e madh. Me anë të këtij postimi, ajo ka paralajmëruar se së shpejti do të dalë në tapetin e kuq.

Grammy është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore.

Dhe në 62-vjetorin e kësaj ngjarje të madhe muzikore janë nominuar për herë të parë 21 artistë apo grupe, kurse mbrëmja do të moderohet nga Alicia Keys./ KultPlus.com

Të ngjajshme