Rihanna rikthehet në muzikë pas 6 vjetëve me këngën ‘Lift Me Up’

28 Tetor, 2022 - 8:30 pm

Rihanna publikoi të premten muzikën e saj të parë solo në gjashtë vjet, një baladë emocionale e shkruar në nder të aktorit të ndjerë Chadwick Boseman, transmeton KultPlus.

“Lift Me Up”, kënga e parë e re e Rihannës e lindur në Barbados që nga albumi i saj “Anti” i vitit 2016, shfaqet në kolonën zanore të filmit të ardhshëm të Marvel “Black Panther: Wakanda Forever”.

Lëvizja është një vazhdim i hitit “Black Panther” të vitit 2018, në të cilin Boseman luajti rolin kryesor të mbretit T’Challa.

Aktori vdiq në vitin 2020 pas një beteje katërvjeçare me kancerin e zorrës së trashë, të cilën e kishte mbajtur private. Ai ishte 43.

“I bekuar që e kam shkruar këtë këngë për nder të Chadwick Boseman dhe akoma më i bekuar që dëgjoj @badgalriri më të këqij ta shpreh atë në perfeksion”, shkroi Tems, bashkë-shkruesi i këngës, në Instagram, duke iu referuar Rihanna-s./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme