Rikthehet Teuta Kurti, risjell këngën e famshme “Margjelo” të Prenk Jakovës (VIDEO)

15 Korrik, 2022 - 4:30 pm

Këngëtarja e njohur Teuta Kurti është rikthyer në muzikë me një projekt krejtësisht të veçantë, shkruan KultPlus.

Fjala është për këngën “Margjelo”, një ripërpunim i këngës së famshme të Prenk Jakovës.

Kjo këngë e vjetër shqipe e cila këndohet me shumë dashuri edhe sot nga të gjithë shqiptarët, kësaj radhe vjen në zhanrin TechHouse dhe tingëllon për mrekulli.

Kurti këtë projekt e sjell në bashkëpunim me Sill Music- Dj Producer. / KultPlus.com

Të ngjajshme