Rita Ora dhe Bebe Rexha: Jemi shqiptaret e para në VMA

21 Gusht, 2018 - 9:38 am

Rita Ora dhe Bebe Rexha kanë marrë pjesë mbrëmë në ceremoninë prestigjioze të MTV-së, Video Music Award.Dy këngëtaret kanë qenë të nominuara në disa kategori në këtë mbrëmje, shkruan KultPlus.

Dy këngëtaret kanë qenë të nominuara në disa kategori në këtë mbrëmje.

Në një video të ndarë nga Rita Ora shihen dy këngëtaret shqiptare në hyrje të ceremonisë duke festuar. Bebe Rexha është ajo e cila e thekson faktin se ato janë edhe shqiptare.

“Jemi shqiptaret e para në VMA (Video Music Award)”, dëgjohet duke brohoritur Bebe Rexha.

https://www.instagram.com/stories/ritaora/?hl=en

Rita Ora është nominuar në 2 kategori. Ajo do të konkurroi me Dua Lipën në kategorinë e kërcimit më të mirë me këngën e saj “Lonely Together”. Ora ishte nominuar edhe në kategorinë me efektet më të mira vizuale, përsëri me këngën “Lonely Together”, që e ka realizuar në bashkëpunim me Aviciin.

Ndërsa Bebe Rexha ishte e nominuar vetëm në një kategori, atë të bashkëpunimit më të mirë me këngën “Meant to Be”, me Florida Georgia Line.

https://www.instagram.com/stories/ritaora/?hl=en

E nominuar ka qenë edhe këngëtarja Dua Lipa. Dua ishte nominuar në 3 kategori. Kënga e saj “New Rules”ishte nominuar për këngën e vitit, “IDGAF” për koreografinë më të mirë dhe “One Kiss” për kërcimin më të mirë. Dua Lipa nuk ka marrë pjesë në ndarjen e çmimeve ajo po shijon kohën e lirë së bashku me miqtë e saj. / KultPlus.com

https://www.instagram.com/stories/dualipa/?hl=en

Të fundit

Të ngjajshme