Rita Ora do të këndojë sonte në “Alba Festival” në Cyrih

30 Qershor, 2019 - 5:05 pm


 

Dje, në Hardturm Areal të Cyrihut ka nisur festivali open air “Alba Festival. Ky organizim konsiderohet si ndër festivalet më të mëdha të organizuar nga shqiptarët në Europë.

Mijëra të rinj e të reja, jo vetëm shqiptarë, i janë bashkuar këtij festivali, teksa për argëtimin e tyre janë kujdesur këngëtarët shqiptarë.

E sot, gjatë ditës së dytë dhe përmbyllëse të këtij festivali, do të performojë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Sipas agjendës, pritet që Rita të këndojë rreth orës 20:20, përcjell albinfo.ch.

Më poshtë gjeni edhe listën e këngëtarëve të tjerë që do të këndojnë sonte. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme