Rita Ora: Jam frymëzuar vazhdimisht nga gratë e forta në jetën time

1 Gusht, 2020 - 12:47 pm

Autorja e hitit ‘Girls’ thotë se ajo vjen “nga një familje e grave frymëzuese”, dhe i jep merita nënës dhe motrës së saj që e ndihmojnë atë të bëhet “versioni më i mirë” i vetes, shkruan Yahoo, transmeton KultPlus.

Ajo tha: “Unë vij nga një familje e grave frymëzuese. Nëna dhe motra ime më kanë mbështetur në gjithçka, dhe ato gjithmonë më shtyjnë të jem versioni më i mirë i vetvetes. Unë jam frymëzuar vazhdimisht nga ajo se sa shumë punojnë dhe jetojnë jetën në maksimum! ”

Rita gjithashtu pranoi statusin e saj si femër model dhe ajo tha se dëshiron që industria e muzikës të bëhet “më gjithëpërfshirëse”, sepse beson se ka “shumë zëra që nuk janë dëgjuar”.

Duke folur për “InStyle Mexico”, ajo shtoi: “Unë do të thoja që industria patjetër duhet të punojë për të qenë më gjithëpërfshirës. Temat emocionale të muzikës janë universale, dhe të gjithë kanë një histori të rëndësishme për të treguar. Ka shumë zëra që nuk janë dëgjuar dhe ata duhet të kenë qasje në një platformë më të madhe”.

“Kjo nuk është vetëm një kohë që industria e argëtimit të ndryshojë, por për të gjithë botën të fillojë të bëjë ndryshime për të qenë më gjithëpërfshirës”, shtoi ajo. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme