Rita Ora kërkon falje për mos respektim të masave anti-covid

6 Dhjetor, 2020 - 2:59 pm

Këngëtarja britanike Rita Ora ka kërkuar falje pasi dolën lajmet se ajo duhej të ishte vet-izoluar kur festoi ditëlindjen në një restorant në Londër muajin e kaluar, shkruan The Guardian, përcjell KultPlus.

Ora fluturoi për në Egjipt më 21 nëntor për të performuar në Kajro, teksa kur u kthye në Angli iu kërkua që të vetë izolohej për 14 ditë sipas rregullave qeveritare për Covid-19.

Mirëpo, në vend të kësaj Rita festoi datëlindjen e saj në një restorant të Londrës, duke shkelur kufizimet anti-covid. Pas publikimit të lajmeve nga mediat, ajo kërkoi falje dhe pagoi një gjobë prej 10,000 £ për organizimin e festës.

Përveç faljes së saj, Ora tha se çdo fitim nga koncerti do të shkonte për bamirësi.

“Pas kthimit tim në Britani, duhet të kisha ndjekur këshillat qeveritare dhe të izolohesha për periudhën e kërkuar. Siç e dini, unë nuk i ndoqa këshillat e qeverisë dhe… Unë përsëri kërkoj falje”, theksoi Ora.

Në anën tjetër, për ata të cilët dëshirojnë ta bëjnë të njëjtën duke mos i respektuar masat si Ora, ajo tha:

“Mesazhi im për ta është i thjeshtë: ju lutem mos. Nuk ia vlen faji dhe turpi që kam pasur këtë javë për gabimin. Në vend të kësaj, vazhdoni të dëgjoni këshillat e qeverisë dhe zërat e heronjve të NHS dhe të merrni masat e nevojshme paraprake”, u shpreh Rita Ora.

Ora sërish është testuar për coronavirus dhe ka rezultuar negativ. / The Guardian/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme