Rita Ora paralajmëron rikthimin me këngën “Flame”

12 Janar, 2021 - 11:29 pm

Duket se për këngëtaren me famë botërore me origjinë shqiptare, Rita Ora 2021-ta po nis suksesshëm, pas kritikave që pati për thyerjen e rregullave për ditëlindjen e saj.

Rita do të rikthehet gjatë këtij muaji me një këngë të re të titulluar “Flame”. Projekti i artistes shqiptare thuhet se është shkruar nga Dan Smith dhe MNEK. Ajo ka punuar me krijuesin e ‘Happier’, dhe yllin e “Head & Heart”. Ky i fundit ka bashkëpunuar në tekste këngësh për Little Mix, Dua Lipa, Beyonce dhe Madonna.

“Flame” është vendosur të shfaqet në “Twist”, film i cili do të publikohet më 29 janar.

Në këtë film, krijuesja e hitit “Let You Love Me” do të luajë rolin e mikes së ngushtë të Oliver Twistit, Artful Dodger./ KultPlus.com

Të ngjajshme