Rita Ora shpërthen në lot teksa flet për betejën e nënës së saj me kancerin

21 Prill, 2022 - 3:30 pm

Rita Ora shpërtheu në lot teksa ka folur për betejën e nënës së saj me kancerin në “The Voice Australia”.

Këngëtarja 31 vjeçare e cila është pjesë e jurisë në versionin Australian të shfaqjes së talentëve, u prek nga historja e familjes së Aleisha Gram, pasi e reja zbuloi se nëna e saj kishte luftuar me kancerin për dy vitet e fundit.

Rita shpjegoi se nëna e saj Vera, kishte luftuar gjithashtu me kancerin, ndërsa ajo u përlot nga kujtimet e kohërave të vështira nëpër të cilat ajo dhe familja e saj kaluan. Duke folur për këtë pjesë shumë të vështirë, Rita fshiu lotët, transmeton Klankosova.tv.

“Unë e di se çfarë ndjesie është të kesh një lloj lidhjeje me një këngë, dhe më pas ai kujtim qëndron gjithmonë me atë këngë. Nëna ime, ajo gjithashtu kishte kancer”, u shpreh ajo në emision, teksa vlerësoi performancën e Aleishës.

“Kur ajo shkonte dhe merrte trajtimin e saj dhe po i humbisnin flokët dhe gjëra të tjera, ne ishim adoleshente. Ishte vërtet e çuditshme të shihje nënën tënde, si të mos ishte superheroin që gjithmonë mendon se do të jetë nëna jote”.

Rita tha se kishte vështirësi të fliste për të gjitha.

Ajo shtoi: “Unë as që mund të flas”.

Të fundit

Të ngjajshme