Riva Starr pjesë e ‘Turtle Fest 6’

27 Korrik, 2017 - 3:54 pm

Festivali i Muzikës ‘Turtle Fest’, i cili më 4 gusht nisë rrugëtimin e gjashtë të tij, tashmë ka publikuar emrat që do të jenë pjesë e këtij eventi, i njohur si më i madhi i muzikës elektronike.

‘Turtle Fest’, njoftoi sot se pjesë e këtij festivali do të jetë edhe Riva Starr, duke shënuar kështu bashkëpunimin e këtij festivali me një nga platformat më të mëdha muzikore: Electronic Beats.

Një festë e bukur kampi, si e tillë fillon historia 6 vjeçare e ‘Turtle Fest’, i cili në tri ditë dhe tri net mbledh Dj-të më të rëndësishëm të skenës Alternative Evropiane & Shqiptare dhe numëroi edicionin e kaluar pjesëmarrjen e mbi 4500 adhuruesve të muzikës.

Riva Starr, i njohur ndryshe si Stefano Miele ka shënuar tashmë emrin e tij në jetën e natës londineze.
Përveçse një ndër Dj-të më të vlerësuar, ai është producent dhe zotëron shtëpinë e tij të prodhimit “Snatch Records”, i cili ka krijuar një ndër larrierat më të larmishme deri më sot, duke ndryshuar stil dhe duke thyer vazhdmisht barrierat e zhanreve muzikore.

Nga Glastonbury, tek Fuji Rock Festival e deri në Tomorroëland, Riva Starr ka arritur të ndezë çdo skenë ku ka performuar. Tashmë, Snatch! zotëron hapësirën e saj në Creamfields [ndër festivalet më historike në Mbretërin e Bashkuar], teksa në karrierën si muzikant, Starr ka bashkëpunuar me emra si Jamiroquai, Fatboy Slim apo London Grammar.

Ajo çka e bën Riva Starr të pa ngatërrueshëm është aftësia e tij për të lëshuar një hit absolut i cili
arrin majat në platforma si iTunes, dhe njëkohësisht të krijojë himnin e ri të muzikës underground, duke prodhuar për kompani muzikore si Cajual, Hot Creations apo Moon Harbour.
I mbështetur nga emra si Giles Peterson, Jamie Jones, Matthias Tanzamann e deri tek legjendari Pete Tong, Riva ka arritur të krijojë emrin e tij si një ndër muzikantët më solid në treg dhe në preferencat e publikut.

Të premten, të shtunën dhe të dielën e datave 4,5 dhe 6 gusht 2017, Ishulli i Breshkës zbarkon për të 6-in vit radhazi në plazhin përrallor të Drimadhesit për të hapur dyert e Festivalit më të madh Open-Air Shqiptar./ KultPlus.com

Të ngjajshme