“Robi s’plaket kur vjen mosha, robi plaket kur don vet” (VIDEO)

7 Prill, 2019 - 6:28 pm

KultPlus ju sjellë sonte një këngë të veçantë për shumë njerëz nga këngëtarit i njohur Ismet Peja.

Moshë e bukur kjo rinia

gjo ma t’ mirë bota se ka

mirëpo ja që vjen pleqëria

dhe ke borxhe për me la

Lule m’ lule tuj fluturue

tuj bo qef tuj bo dashni

robi kurrë se ka mendue

se vjen mbrapa ani pleqni

Namuzlie o sarëhosha

veç ni gjo more osht e vërtet

Robi s’plaket kur vjen mosha

robi plaket kur don vet

Ni nga ni vitet kalojnë

shkon ni vit vjen viti i ri

se sa vite do jetojmë

nuk e din asnjeri

O njeriu, njeriu i shkret

mos e lodh veten tuj mendu

për me le e për me vdek

Zoti datën ta ka shkru

Namuzlie o sarëhosha

veç ni gjo more osht e vërtet

Robi s’plaket kur vjen mosha

robi plaket kur don vet . /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme