RTSH hap thirrjen për Festivalin e 57-të të Këngës

19 Maj, 2018 - 9:41 am

Është hapur konkursi për këngët pjesëmarrëse në Festivalin e fundvitit në Radio Televizionin Shqiptar.

Thirrja është hapur dhe këngët pritet të dorëzohen pranë RTSH-së deri me 10 shtator 2018.

Asnjëherë më parë nuk ka ndodhur që thirrja për këngë të hapet kaq herët, marrë paraysh se festivali mbahet në dhjetor të këtij viti.

Triumfi i këtij festivali shkon më pas në Eurovizion për Shqipërinë në vitin 2019-të.

Shqipëria ka debutuar në Eurovizion në vitin 2004 ndërsa dy rezultatet më të mira i kanë marrë Rona Nishliu dhe Anjeza Shahini, shkruan KultPlus.

Festivali i TVSH-së këtë vit mbanë edicionin e 57-të të tij.

Për informata më shumë klikoni në këtë link. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme