RTSH publikon videot një minutëshe të 22 këngëve konkurruese në Festivalin e Këngës

8 Dhjetor, 2018 - 5:45 pm

Ndjekësit e Eurovizionit këtë muaj do të mund të kuptojnë se cila do të jetë kënga garuese e Shqipërisë pasi që Festivali i Këngës është shumë afër, shkruan KultPlus.

Festivali i Këngës i cili hyn në edicionin e tij të 57-të do të mbahet këtë muaj më 20, 21 dhe 22. Kjo nënkupton që kanë mbetur edhe dy javë deri në njoftimin se cila do të jetë kënga e parë garuese për Eurovizion 2019.

Mirëpo para garës Radio Televizionin Shqiptar ka ngarkuar në faqen e tij në Instagram dhe në Youtube klipet- një minutëshe- të të gjitha këngëve konkurruese.

Ju mund të gjeni klipet e 22 këngëve në faqen e Instagram-it, ose në listën e dëgjimit në Youtube./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme