Sa kushtojnë dhe cilat janë objektet e mbetura nga Michael Jackson?

11 Shtator, 2019 - 5:25 pm

Kujtimet e Michael Jackson përfshijnë xhaketën e tij, dorashkat me kristale që përmbajnë ADN-në e tij, këpucët e tij dhe më shumë një kapele që të gjitha së bashku mund të merrnin një vlerë prej 474 mijë $.

Më shumë se 50 copë nga ‘Mbreti i Popit’, këpucë prove nga Wizard of Oz, dhe sende të tjera do të kalojnë nën çekiç me ankandet GWS në Agoura Hills, Kaliforni.

Një pjesë e spikatur, një xhaketë me nuanca të zezë të bëra për Pepsi Commercial 1987 mund të blihet, e nënshkruar ‘Love Michael Jackson’.

Xhaketa që ka dhjetë butona të mëdhenj ari dhe një karficë aktualisht ka një kosto prej 5,000 $.

Kjo ishte ajo që shumë njerëz konsideruan si pikë kthese të karrierës së Michael Jackson pasi ishte xhaketa që ai mbante veshur në momentin e aksidentit.

Ai u plagos shumë keq dhe kërkoi kujdes mjekësor për ato lëndime, kjo është një pjesë nga një pikë referimi në karrierën e tij. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme