Sejat Jakupi së shpejti sjellë këngë të re, ia kushton atyre që luftojnë kundër kancerit

11 Mars, 2020 - 11:20 am

Sejat Jakupi është njëri ndër këngëtarët më të shquar shqiptar.

Ngjyra e zërit të tij është unike, ai ka arritur që të përcjellë shumë gjenerata si njëri nga këngëtarët më të mirë të rokut dhe funky-t në hapësirat shqiptare.

Karriera e tij është e lidhur me grupin “Telex”, me të cilin bashkëpunoi për tri decenie. Përvçese solist, Sejati, është edhe kitarist dhe kompozitor.

Së fundmi ai ka punuar në këngën e re solo, e cila do të vijë pas një periudhe të vështirë të cilën ai e kalojë.

Kënga titullohet “Dashuria vetëm mbetë”, dhe është e para video e Sejatit si solo-artist.

Kjo këngë, ka ritëm të ngadalshëm, melankolik dhe i është kushtuar të gjithë atyre që luftojnë kundër kancerit.

Videoklipi i këngës është inçizuar në Holandë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme