Sëmuret Ringo Starr i Beatles, anulon koncertet

3 Tetor, 2022 - 8:45 pm

Ringo Starr i Beatles dhe grupi i tij, All-Starr, u detyruan të anulonin një koncert pasi bateristi u sëmur.

Grupi All-Starr i Ringos do të performonte në New Buffalo, Michigan, të shtunën disa orë pasi u njoftua anulimi.

Një zëdhënës i grupit zbuloi se sëmundja e 82-vjeçarit nuk lidhet me COVID-19, por ata nuk e konfirmuan diagnozën e tij.

Sëmundja e tij misterioze ka prekur zërin e tij.

Grupi do të performojë të dielën në mbrëmje në Prior Lake, Minesota, por me gjendjen e Ringos, nuk është e sigurt nëse ata do të vazhdojnë.

Ringo festoi ditëlindjen e tij të 82-të në fillim të korrikut. Ai ka pasur një vit të ngarkuar pasi ai dhe grupi i tij përfunduan pjesën e parë të turneut të tyre “Pranverë 2022” në fund të qershorit në Florida, transmeton Klankosova./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme