Serbët reagojnë për postimin e Dua Lipës, kërkojnë ndalimin e këngëve të saj

23 Qershor, 2018 - 8:11 pm

Dua Lipa si shumë shqiptarë të tjerë është ndjerë krenare për golat e Xhakës dhe Shaqirit në përballjen me Serbinë.

Këngëtarja kosovare menjëherë pas ndeshjes kishte publikuar një foto të dy kosovarëve duke bërë shqiponjën pas golave të shënuar, shkruan Indeksonline.

Por, ky postim i Duas i ka acaruar serbët. Këngëtarja e famshme serbe, Goca Trzan bëri një postim me anë të së cilit kërkoi që të ndalohet transmetimi i këngëve të Dua Lipës në radio stacionet serbe.

Kjo iniciativë e saj u shpërnda edhe në media të cilat po i japin përkrahje duke kërkuar që këngët e Dua Lipës mos të transmetohen në Serbi.

Të fundit

Të ngjajshme